Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

konsultacje | psycholog

20 sierpnia 2020 @ 16:00 - 18:00

Free

konsultacje | psycholog

Adaptacja w żłobku i przedszkolu to burzliwy czas i ciężko stwierdzić kogo ta zawierucha dotyka najbardziej – dziecko, rodzica czy nauczyciela? Ponieważ wrzesień nadejdzie jak zawsze szybciej niż można się tego spodziewać, już dziś warto zastanowić się jak zaplanować pierwsze dni w żłobku i przedszkolu.

Pierwsze dni w przedszkolu czy żłobku są zawsze trudne. Dla dzieci, które po raz pierwszy spędzą czas w żłobku będzie to pierwsze poważne rozstanie z rodzicami.  Będą musiały przyzwyczaić się do pozostawania w nieznanym miejscu, polubić nowe panie i kolegów.

Dla innych dzieci powrót do przedszkola po pandemii koronawirusa to znów zaczynanie wszystkiego od nowa. Dla wielu maluchów to moment ponownej adaptacji w placówce, od której już się odzwyczaiły.  Ekspert radzi, jak pomoc dziecku w readaptacji i jak zachęcić je do powrotu do placówki. Dlatego pierwsze dni w placówce po pandemii przepływają pod znakiem płaczu i tęsknoty. Starsze dzieci często otwarcie mówią, że nie chcą wracać, bo w domu było fajniej – była mama, bajki w telewizorze, rodzeństwo…

Podczas konsultacji psycholog Daria Sumińska podpowie nam jak pomóc dzieciom i sobie w pierwszych dniach w żłobku i przedszkolu. Jak rozmawiać z dzieckiem, jak pożegnać się w szatni, jak radzić sobie z emocjami dziecka i swoimi.


Udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednak ze względu na limit miejsc, wcześniej trzeba się zapisać. Zapisy przyjmujemy na adres cal@dlatorunia.pl lub pod numerem telefonu 794-687-133.

Projekt finansowany ze środków Gminy Miasta Torunia.

Szczegóły

Data:
20 sierpnia 2020
Godzina:
16:00 - 18:00
Koszt:
Free
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Miejsce wydarzenia

sala kominkowa

Organizatorzy

CAL Willa z pasją
Daria Sumińska