sprzęt rehabilitacyjny

Dzięki współpracy z Fundacją Eco Textil mamy w naszej willi bazę sprzętu rehabilitacyjnego, która stopniowo będzie się powiększała.

W naszej wypożyczalni do Państwa dyspozycji na chwilę obecną mamy:
3 rowery trójkołowe
8 wózków inwalidzkich
8 balkoników
8 par kulFundacja Eco Textil od 2012 roku pomaga osobom niepełnosprawnym, tworząc stale rozwijającą się sieć bezpłatnych wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Niepełnosprawni oraz osoby wymagające czasowej rehabilitacji mają do dyspozycji rowery trójkołowe, wózki inwalidzkie, balkoniki ortopedyczne, kule oraz łóżka rehabilitacyjne.


Regulamin wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego

[kliknij tu]

Szczegóły wypożyczenia rowerów trójkołowych:

  • Wypożyczalnia jest całkowicie bezpłatna, zarówno wypożyczający jak i Partnerzy Fundacji (jednostki koordynujące działania organizacyjne) nie ponoszą żadnych kosztów związanych z korzystaniem z rowerów.
  • Zależy nam, aby jak najwięcej osób skorzystało z tej formy rehabilitacji połączonej z rekreacją.
  • Sprzęt przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych (dzieci, dorosłych oraz osób starszych), którzy z tradycyjnych rowerów ze względu na stan zdrowia nie mogą korzystać.
  • Przekazywanie rowerów odbywa się z „z ręki do ręki”- kolejny wypożyczający odbiera rower od użytkownika, któremu skończył się czas wypożyczania.
  • Osoby wypożyczające i zdające rower obsługuje koordynator wyznaczony przez Partnera fundacji.
  • Koordynator udziela informacji dotyczących terminów wypożyczenia, gromadzi oświadczenia o wypożyczeniu,  zbiera informacje dotyczące uszkodzeń rowerów ( i przekazuje je do Fundacji w celu przeprowadzenia konserwacji lub wymiany sprzętu). Dba o przekazany sprzęt, gdy nie jest on wypożyczany.
  • Rowery dostępne są w 3 rozmiarach (16’ dla dzieci przedszkolnych, 20’ dla osób o wzroście do 150 cm, 24’ dla osób o wzroście powyżej 155 lub z większa wagą).
  • Jednorazowy okres wypożyczania to max 2 tygodnie (istniej możliwość przedłużenia wypożyczenia o ile nie ma następnego chętnego).

Więcej informacji udziela koordynator pod numerem telefonu: 794 687 133