Boże Narodzenie

świeczki decoupage

Świeczki decoupage | Transfer decoupage polega na przenoszeniu dekoracyjnych motywów z papierowych serwetek na przedmioty użytkowe. Chcemy Wam pokazać jeszcze jedną odsłonę decoupage. Trochę mniej znaną, ale równie dekoracyjną. Zobacz jak zmienić zwykłe świeczki w piękne i niepowtarzalne świece. W ten sposób można przygotować cały komplet pięknych, dekoracyjnych świec w wybranym kolorze. Ozdabianie świec jest dość łatwe i nie wymaga stosowania preparatów. W krótkim czasie można zrobić świecę, która będzie idealnie pasowała do wnętrza albo na specjalną okazję. Zaczynamy!

Przygotuj:
– świecę w dowolnym kolorze
– serwetki z dekoracyjnym wzorem; im drobniejszy wzór, tym łatwiej będzie go wyodrębnić
– nożyczki
– świeczkę tealight lub inne źródło ognia
– łyżkę metalową (musi być odporna na ciepło)

Serwetka składa się z 3 lub 2 warstw, a nas interesuje tylko górna, na której znajduje się nadruk. Dlatego delikatnie rozdziel warstwy i zatrzymaj tylko tę, na której jest nadruk. Pozostałe nie będą nam potrzebne.

Przechodzimy do wycinania wzorów z serwetki. Na początek lepiej wybrać drobne elementy, bo łatwiej je wtopić w świecę.
Wycięte elementy sprawdź czy dobrze wyglądają na świeczce. Ułóż swoją kompozycję.

Nad tealightem lub innym źródłem ognia podgrzej łyżkę.
Zbyt bliski kontakt z płomieniem spowoduje osmolenie łyżki i zabrudzenie wzoru na świeczce. Dlatego trzymaj łyżkę ok. 4 cm nad płomieniem. Trzymamy chwilę, aby nagrzać łyżkę.

Rozgrzaną łyżką pocieraj wzór z serwetki. Ruchy łyżki prowadź od środka wzoru ku jego krawędziom. Powoli przesuwaj i nie naciskaj za mocno. Pod wpływem ciepła wosk lekko się rozpuści i wtopi serwetkę. Potrzeba trochę wyczucia, ale nie jest to trudne.
Cierpliwi będą nagrodzeni. Im częściej powtórzysz tę czynność, tym ładniej będzie wyglądał wzór.

gotowa świeczka decoupage

Warsztaty w „Willi z pasją”

Warsztaty rękodzieła w Willi z pasją cieszą się ogromną popularnością. Nasze sale goszczą wtedy dzieci, rodziców, seniorów. Wspólnie tworzymy małe i duże cudeńka.
Poznaj nasze warsztaty i wybierz się do nas