Boże Narodzenie

kartki świąteczne scrap booking

Jednym z pierwszych zwiastunów świąt są kartki bożonarodzeniowe. W obiegu jest wiele wierszyków na tę okoliczność, które tylko czekają by je przesłać sms’em, whats app’em lub innym komunikatorem. Jednocześnie grudzień to czas magiczny, bo inspiruje nas do twórczej zabawy. Wyobraź sobie, jak byłoby wspaniale wykonać kartki bożonarodzeniowe samodzielnie.
Jesteśmy pewni, że praca przyniesie wam wiele satysfakcji, a obdarowani ucieszą się z takich kartek tysiąc razy bardziej, niż z tych elektronicznych. Zobacz jak łatwo zrobisz je w domu.

Propozycja 1 | bombka
Przygotuj:
– kolorowy papier techniczny A5, będzie on podstawą twojej kartki
– papier do origami lub scrub bookingu w różne wzory
– klej
– nożyczki
– ołówek i długopis
– cyrkiel lub okrągły przedmiot, od którego odrysujesz kółko. Bombka będzie dokładnie tej wielkości co wybrany przedmiot.

Papier techniczny A5 złóż na pół. To będzie baza twojej kartki. Zdecyduj, czy kartka będzie pionowa, czy pozioma. Naszym zdaniem do bombki bardziej pasuje pionowa.
Z kolorowego papieru do origami wytnij 3 tej samej wielkości kółka.
Każde kółko złóż na pół, wzorem do środka.

Teraz wykonaj bombkę. Sklej prawy bok kółka pierwszego i lewy bok kółka drugiego.
Następnie sklej prawy bok kółka drugiego i lewy bok kółka trzeciego.
Teraz przymocuj (klejem oczywiście) bombkę do kartki.
Możesz dorysować nitkę, kokardkę i życzenia.

gotowa kartka świąteczna

Propozycja 2 | choinki
Przygotuj:
– kolorowy papier techniczny A5, będzie on podstawą twojej kartki
– papier do origami lub scrub bookingu w różne wzory
– klej
– nożyczki
– linijka
– ołówek i długopis

Papier techniczny A5 złóż na pół. To będzie baza twojej kartki. Zdecyduj, czy kartka będzie pionowa, czy pozioma. Naszym zdaniem do choinek bardziej pasuje pozioma.
Z każdego kolorowego papieru do origami wytnij po 3 tej samej wielkości trójkąty równoboczne. W ten sposób otrzymasz 9 trójkątów.
Każdy trójkąt złóż na pół, wzorem do środka.
Choinka składa się z 3 trójkątów. Zatem powstaną 3 choinki. Mogą być kolorowe lub w tym samym wzorze. Zdecyduj i dobierz odpowiednio trójkąty.

Teraz wykonaj pierwszą choinkę. Sklej prawy bok trójkąta pierwszego i lewy bok trójkąta drugiego.
Następnie sklej prawy bok trójkąta drugiego i lewy bok trójkąta trzeciego. Oto pierwsza choinka! Tak samo postępuj z pozostałymi.
Teraz przymocuj (klejem oczywiście) wszystkie choinki do kartki.
Możesz dorysować gwiazdki i życzenia.

gotowa kartka świąteczna

Jeśli chcesz otrzymać pakiet materiałów do samodzielnego wykonania kartek świątecznych, wypełnij poniższy formularz. Po potwierdzeniu twojego zgłoszenia, pakiet będzie można odebrać w CAL 'Willa z pasją” przy ul. Grunwaldzkiej 38 w Toruniu.

Warsztaty w „Willi z pasją”

Warsztaty rękodzieła w Willi z pasją cieszą się ogromną popularnością. Nasze sale goszczą wtedy dzieci, rodziców, seniorów. Wspólnie tworzymy małe i duże cudeńka.
Poznaj nasze warsztaty i wybierz się do nas