Boże Narodzenie

kartki świąteczne guziki

Coraz bliżej do Świąt Bożego Narodzenia.  W nasze otoczenie wkrada się aura magii i niesamowitości – w końcu jest to czas, w którym dzieją się cuda! Okres przedświąteczny to też najlepszy czas na to, by oprócz podsumowania mijającego roku, pomyśleć o naszych bliskich – napisać do nich, zadzwonić lub też zaskoczyć ich małą niespodzianką.
Poniżej pokażemy jak krok po kroku stworzyć wyjątkową kartkę świąteczną, która może stać się posłańcem życzeń lub uzupełnieniem prezentu świątecznego.

Propozycja 1 | bombki
Przygotuj:
– kolorowy papier techniczny A5, będzie on podstawą twojej kartki
– kilka płaskich guzików
– klej na gorąco lub igłę i nici
– długopis lub pisak w dowolnym kolorze

Papier techniczny A5 złóż na pół. To będzie baza twojej kartki. Zdecyduj, czy kartka będzie pionowa, czy pozioma. Naszym zdaniem do tego projektu bardziej pasuje pozioma.
Za pomocą kleju na gorąco przyklej guziki na różnych wysokościach. Jeśli nie masz pistoletu do kleju na gorąco, guziki można zwyczajnie przyszyć.
Teraz dorysuj sznureczki do bombek.
Ta-dam! Kartka gotowa.

Propozycja 2 | bałwanek
Przygotuj:
– kolorowy papier techniczny A5, będzie on podstawą twojej kartki
– dwa płaskie guziki, najlepiej sprawdzą się z dwoma dziurkami
– klej na gorąco lub igłę i nici
– długopis lub pisak w dowolnym kolorze
– 6 cm wstążeczki [opcjonalnie]
Papier techniczny A5 złóż na pół. To będzie baza twojej kartki. Zdecyduj, czy kartka będzie pionowa, czy pozioma. Naszym zdaniem do bałwanka bardziej pasuje pozioma.

Za pomocą kleju na gorąco przyklej pierwszy guzik. Będzie to głowa, dlatego zadbaj by dziurki guzika utworzyły oczka.
Następnie pod nim przyklej drugi guzik. Tym razem zadbaj, by dziurki były pionowo i udawały guziczki bałwanka.
Pomiędzy dwoma guzikami przewlecz wstążkę i przyklej klejem na gorąco. Jeśli nie masz kleju, wstążeczkę możesz przewiązać. To będzie szalik bałwanka.
Teraz dorysuj bałwankowi kapelusz i hasło kartki, np. Ho! Ho! Ho! albo Wesołych świąt!

Jeśli chcesz otrzymać pakiet materiałów do samodzielnego wykonania kartek świątecznych, wypełnij poniższy formularz. Po potwierdzeniu twojego zgłoszenia, pakiet będzie można odebrać w CAL 'Willa z pasją” przy ul. Grunwaldzkiej 38 w Toruniu.

Warsztaty w „Willi z pasją”

Warsztaty rękodzieła w Willi z pasją cieszą się ogromną popularnością. Nasze sale goszczą wtedy dzieci, rodziców, seniorów. Wspólnie tworzymy małe i duże cudeńka.
Poznaj nasze warsztaty i wybierz się do nas