Boże Narodzenie

czapka w włóczki i rolki

Dzisiejsza instrukcja będzie dotyczyła sposobu wykonania uroczej czapki z włóczki. Robimy ją ze zwykłej wełny oraz kawałka rolki po papierze toaletowym. Zabawa wymaga pewnej dawki cierpliwości, szczególnie zanim wpadnie się w rytm. Jednak ma ogromną zaletę. Podczas pracy, dzieci w formie zabawy ćwiczą sprawność dłoni, tak bardzo potrzebną do swojego rozwoju.

Przygotuj:
– włóczkę w dowolnym kolorze
– rolkę po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym
– nożyczki
– zeszyt lub książka formatu A4

Przystępujemy do pracy. 🙂
Zeszyt A4 jest potrzebny do przycięcia równych 30 centymetrowych kawałków włóczki.
Owiń włóczkę wokół zeszytu. Potrzebujemy 30 kółek.

Po opleceniu zeszytu przetnij włóczki w dwóch miejscach, na górze i na dole. Tak oto łatwym sposobem masz równe odcinki włóczki.

Każdy kawałek włóczki złóż na pół i przełóż przez oczko rolki, a następnie przez powstałą pętelkę. Dobrze napnij włóczkę.
Łatwe prawda?
To teraz powtórz to 60 razy 🙂
Im ciaśniej i więcej będzie kawałków, tym lepiej będą wyglądały czapeczki.

Aby czapka wyszła elegancko, warto ułożyć frędzelki, żeby pozbyć się splątań.
Na końcu związujemy frędzelki. Jeśli chcesz by czapka była spiczasta przewiąż frędzelki wysoko. Jeśli wolisz, gdy jest płytsza, zwiąż bliżej rolki. Gdy decyzja zapadła i frędzelki są związane, podetnij je by utworzyły pomponik. I gotowe!

gotowa czapeczka

Jeśli chcesz otrzymać pakiet materiałów do samodzielnego wykonania kartek świątecznych, wypełnij poniższy formularz. Po potwierdzeniu twojego zgłoszenia, pakiet będzie można odebrać w CAL 'Willa z pasją” przy ul. Grunwaldzkiej 38 w Toruniu.

Warsztaty w „Willi z pasją”

Warsztaty rękodzieła w Willi z pasją cieszą się ogromną popularnością. Nasze sale goszczą wtedy dzieci, rodziców, seniorów. Wspólnie tworzymy małe i duże cudeńka.
Poznaj nasze warsztaty i wybierz się do nas